bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wielka sława to żart – Koncert Noworoczny – Tuchola

19/01/2020 godz: 18:00 - 19:30

60zł

 

Wielka sława to żart – Koncert Noworoczny – Tuchola

Tucholski Ośrodek Kultury  –  19 stycznia 2020 rok godz. 18,00
TOK tel.52 334 33 88 w. 23

 

Wielka sława to żart

Anna Spychalska, Romuald Spychalski wraz z Anną Cymmerman oraz Dariuszem Pietrzykowskim, Marcinem Janiszewskim-fortepian,

oraz prowadzący,konferansjer: Katarzyna Pietranek-Kulis,  zapraszają nas na koncert z muzyką operetkową i musicalową

w wykonaniu znakomitych artystów światowej sceny i estrady.

W programie znajdują się słynne arie operetkowe, pieśni neapolitańskie, songi musicalowe, znane melodie filmowe

oraz szlagiery muzyki rozrywkowej. Koncert z muzyką operetkową i musicalową w wykonaniu znakomitych artystów światowej sceny i estrady. .

Koncert przepełniony humorem, dobrą wspólną zabawą, spełni oczekiwania wszystkich widzów.

Serdecznie zapraszamy.

Niezapomniany, przepiękny koncert „Wielka sława to żart” .

Ten repertuar jest gwarancją satysfakcji widzów!

Słowo o artystach :

Anna i Romuald Spychalscy,

dzięki pasji i miłości do muzyki artyści stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym.
Od początku istnienia duetu, czyli od prawie 7 lat, Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski koncertują w kraju i poza granicami – wielokrotnie w Kanadzie i USA.

Współpracowali z wybitnymi dyrygentami, czego owocem były wydarzenia muzyczne, z których najważniejsze to Europejski Festiwal

im. Jana Kiepury w Krynicy oraz „Przystanki Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury” m.in. w Łodzi, Krakowie, Warszawie,

koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato” pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, widowiska muzyczne z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego a ostatnio także liczne koncerty z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej z Nowego Sącza. pod dyrekcją ppłk. SG dr. hab. Stanisława Strączka oraz mjr SG Leszka Mieczkowskiego. Oprócz repertuaru operetkowego i operowego, pasji Romualda, która stała się punktem wyjścia do stworzenia duetu, który był nowym szczeblem w karierze Spychalskich.. Anna i Romuald sięgnęli do repertuaru musicalowego rozszerzając go w nie – długim czasie o światowe i polskie hity z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Szczególnie upodobali sobie hity Andrea Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Michaela Buble, Whitney Houston oraz szlagiery z lat 50′, 60′ i 70′.

Anna i Romuald łączą style i gatunki, nie bojąc się sięgać po wciąż nowy repertuar, co pozwala zaskakiwać Widzów i spełniać muzyczne oczekiwania. Każda produkcja muzyczna Spychalskich daje gwarancję najwyższego poziomu wykonawczego i artystycznego tych koncertów, bowiem doskonale czują się zarówno w repertuarze klasycznym, tym z pogranicza klasyki i rozrywki jak również stricte rozrywkowym. Przed trzema laty nagrali we własnym studio nagraniowym kilkanaście największych przebojów z repertuaru musicalowego i rozrywkowego, które znalazły się na ich pierwszej płycie CD. Obecnie zakończyli prace nad płytą zawierającą znane piosenki z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Anna Cymermann .

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Delfiny Ambroziak. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w czerwcu 2000 roku. Jeszcze w trakcie studiów zadebiutowała jako solistka Teatru Wielkiego w Łodzi partią Blanche w polskiej prapremierze „Dialogów karmelitanek” Francisa Poulenca w reżyserii Krzysztofa Kelma. Kreacja ta została doceniona zarówno przez krytykę i widzów, co zaowocowało nagrodą im. Andrzeja Hiolskiego za najlepszy debiut operowy w Polsce. Anna Cymmerman występowała w produkcjach operowych w Austrii, Danii, Holandii i Niemczech. Wielkim sukcesem było wystawienie „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego w International Music Theatre Chicago.
Anna Cymmerman z równym powodzeniem śpiewa repertuar operowy taki jak partie: Elwiry w operze „Ernani” Giuseppe Verdiego (Opera Bałtycka w Gdańsku); Drugiej Damy w „Czarodziejskim flecie” Wolfganga Amadeusa Mozarta (tournée po Europie zachodniej – Niemcy, Dania, Holandia, Belgia); Blanche w „Dialogach karmelitanek” Francisa Poulenca (Teatr Wielki w Łodzi); Corinny w „Podróż do Reims” Gioacchino Rossiniego (Opera Narodowa w Warszawie); Neddy w „Pajacach” Ruggiero Leoncavallo (Teatr Wielki w Łodzi);
Anna Cymmerman ma w swoim repertuarze również musicale i operetki, między innymi partie – Sylva w„Księżniczce Czardasza” E. Kalmana, Hanna w „Wesołej wdówce” F. Lehara. Dariusz Pietrzykowski – tenor
. . Edukację wokalną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Kaliszu pod okiem Lidii Małachowicz. . . Następnie kontynuował ją w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Kunerta, którą ukończył z wyróżnieniem w 1995. W tym też roku otrzymał stypendium Fundacji Yamaha.
Jest laureatem III nagrody w III Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Umiejętności wokalne poszerzał na kursie mistrzowskim u Maestry Fedory Barbieri. Dwukrotnie był zapraszany do udziału w Gali Operowej Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy (1994 i 2000). Brał udział w galowych przedstawieniach Napoju Miłosnego Donizettiego i Czarodziejskiego Fletu Mozarta w 2001 roku na deskach teatru Wielkiego w Łodzi u boku Gwendolyn Bradley. Artysta wystąpił także w Turnieju Tenorów w Poznaniu i podczas III Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na Turnieju Tenorów w Szczecinie w 2006 r. otrzymał nagrodę orkiestry dla najlepszego tenora. Koncertował również za granicą podczas licznych tournées, m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech, Grecji, Holandii, Luksemburgu, Słowacji, Hiszpanii i Szwajcarii.Dariusz Pietrzykowski obecnie występuje gościnnie z wieloma scenami operowymi i filharmoniami w Polsce.

 

Marcin Janiszewski – fortepian

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej).

W 2000 roku z zespołem Kontraband zdobył Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi oraz Wyróżnienie podczas Łódzkich Dni Jazzowych „Jazzga 2000″.
Marcin Janiszewski koncertuje ze swoim kwartetem na festiwalach muzyki akordeonowej i jazzowej w Polsce i za granicą.
Na stałe współpracuje z Elżbietą Adamiak, Yankel Band, Pawłem Serafińskim oraz łódzkimi teatrami.
Ma na swoim koncie udział w wielu sesjach nagraniowych, dla radia, telewizji oraz na płytach wymienionych artystów.

Lider zespołu Marcin Janiszewski Kwartet, z którym otrzymał m. in. : I miejsce w kategorii Muzyki Rozrywkowej oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu ( 2001). I miejsce w kategorii zespołów jazzowych na Jazz and Pop Festiwal w Jeleniej Górze ( 2002).
II miejsce w kategorii jazz na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Castelfidardo (Italia 2002 r).
Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana za rok 2002.

 

Maciej Gogołkiewicz

– dziennikarz radiowy i prasowy, konferansjer, twórca strony musicaloveinfo.pl

W latach 1994 – 2008 prezenter radiowy i dziennikarz Radia „W” oraz Radia GRA. Dziennikarz dzienników „Nowości” oraz „Gazeta Pomorska”. Dziennikarz portalu internetowego DDWLOCLAWEK i DDTORUN. Głos w reklamach, filmach dokumentalnych, filmach promocyjnych. Od 2017 prowadzi stronę internetową poświęconą polskim produkcjom musicalowym. Konferansjer koncertów „Lata 20-te, lata 30-te” Anny i Romualda Spychalskich oraz ogólnopolskiego projektu „Koncert Wiedeński” realizowanego przez Tomczyk Art. Jako konferansjer współpracował z artystami Teatru Rampa w Warszawie oraz Nowej Sceny w Bydgoszczy. Prowadził recitale musicalowych gwiazd: Agnieszki Przekupień, Anastazji Simińskiej, Judyty Wendy. Współtworzył Galę Jubileuszową Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Słowem ubarwił koncert „Broadway Story” Łódzkiej Orkiesty Filmowej pod batutą Piotra Piątkowskiego. Wystąpił także z Orkiestrą Romana Hyli – Voltus .

Niezapomniany, przepiękny koncert: „Wielka sława to żart” .

Informacje i zamówienia zbiorowe, faktury : 602 524 964               509 414 666 .

W internecie: kupbilecik.pl biletyna.pl oraz: wysyłka indywidualna: 602 524 964

 

Zapraszam.

Rezerwacja i sprzedaż biletów:

Krzysztof Piotr Pałasz – fotograf

tel. +48 602-524-964

Inowrocław

ul. Królowej Jadwigi 2

Szczegóły

Data:
19/01/2020
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
60zł

Miejsce wydarzenia

Tuchola – Tucholski Ośrodek Kultury
Plac Zamkowy 8
Tuchola, Polska
Telefon:
52 334 33 88 w. 23
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Telefon:
+48 602 524 964