bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

W tanecznych rytmach dookoła świata. Muzyczne podróże ze śpiewem: tango, walc.

17/04/2000 godz: 17:00

65pln
Szczegóły

 

Szary_Zuzanna_Naruszewicz_Mariusz_2016-04-17-Inowrocław_1200

Kwartet Pro Arte_czb_foto_Palasz_Krzysztof_www.palasz.pl_kadr_900

Maciej_Mlocinski_DSC_2398abc - KopiaWojtek SzachnowskiTworek_Rafal_86_n_ret_600Rafal_Chmiel_Tango_cancion-2

 

W tanecznych rytmach dookoła świata – Muzyczne podróże ze śpiewem: Tango i walc

Wystąpią:

sopran: Zuzanna Szary,

tenor: Mariusz Naruszewicz

pianista: Rafał Tworek

kontrabas: Maciej Młóciński

akordeon: Rafał Chmiel

perkusja: Wojciech Szachnowski

kwartet smyczkowy: Pro Arte, w składzie od lewej :

Wojciech Kołaczyk : altówka

Agata Kopycińska-Karbowniczek : skrzypce

Jacek Kaczor : skrzypce

Małgorzata Kopycińska : skrzypce

słowo o muzyce: Maryla Juraszek

 

Opis koncertu:Muzyczne podróże ze śpiewem: ” część 1 : Tango i Walc    ( 17.04.2016 rok g.17.00 )

W imieniu zespółu muzycznego ” Pro Arte ” złożonego z instrumentalistów wirtuozów, znakomitych solistów i kameralistów w projekcie ” Muzyczne podróże” część 1 : Tango i Walc, zapraszam słuchaczy w pierwszej części koncertu w ekscytującą wyprawę do miejsc, w których królują wytworne, salonowe walce Johanna Straussa wprost z cesarskiego Wiednia oraz najpopularniejsze arie z operetek F.Lehara,E. Kalmana N.Dostala.

W drugiej odsłonie wieczoru rozbrzmiewać będą żarliwe tanga, nasycone zmysłowością, pulsujące gorącymi uczuciami i pasją.
W tej części koncertu znajdą się utwory Astora Piazzolli-rewolucjonisty tanga argentyńskiego, tango nuevo,”Libertango”, ” La Grand Tango” oraz namiętne tango argentino ” La Cumparsita” Gerardo Matosa Rodrigueza , ” Por una cabeza ” Carlosa Gardela znane z filmu” Zapach kobiety”, ” Tango-Jalousie”( fr.zazdrość) Jacoba Gade, „El Choclo ” AngelaVillaldo oraz najsłynniejsze polskie tango z gatunku tipico jak np. ” To ostatnia niedziela”.

Ta porywająca muzyczna podróż przeniesienie publiczność w zaczarowany świat tanecznych rytmów i niezwykłych barw różnorodnego instrumentarium w autorskich aranżacjach.

   Ufam, razem z zespołem, że koncert ten zapewni melomanom wieczór z elegancką rozrywką w znakomitym towarzystwie!

Chciałbym nadmienić że koncert „Muzyczne podróże” Tango i Walc, jest pierwszym z serii kilku koncertów na jakie zamierzam zaprosić melomanów z Inowrocławia i nie tylko.

 

Kilka słów o artystach :

 

Zuzanna Szary – sopran absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

   W swoim wszechstronnym dorobku artystycznym ma dzieła oratoryjne, musicalowe i  operetkowe.Wspaniale odnajduje się nie tylko w muzyce klasycznej, ale również w rozrywkowej. Do największych osiągnięć można zaliczyć prawykonanie Suity symfonicznej „Thorunium ‟. – Jędrzeja Rocheckiego.

   Suita w Jej wykonaniu została wykorzystana w filmie dokumentalnym „Kompozytor – rezydent” w reżyserii Mai Baczyńskiej.Artystka od 2012 r. współpracuje z orkiestrą smyczkową „Moderato”- Orlina Bebenowa, zespołem „Tango Cancion” oraz instrumentalistami  Filharmonii Pomorskiej oraz Opery Nova w Bydgoszczy.

Marcin Naruszewicz – tenor – ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dr Marka Moździerza oraz prof. Piotra Kusiewicza – wybitnego kontratenora o międzynarodowej sławie. Już jako student zadebiutował na scenie Opery Nova w Bydgoszczy rolą Gustawa von Pottensteina w „Krainie uśmiechu” F. Lehara.

   Ma w swoim dorobku szeroki repertuar operowo-operetkowy. Odbył liczne tournee po Europie występując w rolach obcojęzycznych m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii  i Szwajcarii.

   W 2004 roku założył zespół Tango Cancion, z którym koncertuje w filharmoniach w całej Polsce. Z kolei w 2012 r. stworzył zespół Maria Rodriguez Band z muzyką latynoamerykańską. Solistką zespołu jest Kubanka Maria Gradiz Rodriguez – półfinalistka programu TVP 2 „THE VOICE OF POLAND”.

   Marcin Naruszewicz jako śpiewak operowy współpracował przy realizacjach telewizyjnych TVP z Jerzym Zelnikiem, Piotrem Salaberem, Cezarym Żakiem. Na deskach Opery Nova współpracuje z Piotrem Bałtroczykiem, Arturem Andrusem, Jerzym Kryszakiem, Andrzejem Poniedzielskim  i wieloma czołowymi artystami scen polskich.

 

Jacek Kaczor – skrzypce – urodzony w 1974 roku w Inowrocławiu, gdzie ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Juliusza Zarębskiego.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Stanisława Lewandowskiego.

Uczestnik wielu kursów i konkursów skrzypcowych, m.in.: Mistrzowskie Kursy Skrzypcowe w Żaganiu i Łańcucie, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej we Wrocławiu.

Obecnie pracuje jako artysta muzyk w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy; jest szefem i koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej „Pro Arte” w Inowrocławiu.

Koncertował w kraju i za granicą prezentując dzieła muzyki solowej, kameralnej i symfonicznej.

Wojciech Kołaczyk – altówka – od urodzenia związany z Bydgoszczą. Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy ukończył w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego, oraz w klasie altówki prof. Zbigniewa Friemana .

Prowadzi bogatą działalność koncertową jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy związany do 2012, początkowo jako asystent, a po uzyskaniu kwalifikacji I stopnia na stanowisku adiunkta. Obecnie, po przeprowadzeniu postępowania habilitacyjnego, zatrudniony w Akademii Sztuki w Szczecinie jako profesor nadzwyczajny, gdzie prowadzi klasę altówki.

Jest koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Związany z kwintetem smyczkowym MultiCamerata, z którym nagrał 10 CD i odbył szereg tournee po Europie.

Grał w takich miastach jak : Moskwa, Wilno, Ryga, Tallin, Kłajpeda, St.Petersburg, Helsinki, Stockholm, Wisby, Hamburg, Berlin, Paryż, Lyon, Londyn, Edynburg, Barcelona, Padwa, Ferrara, Bolonia, Rzym, a także w wielu miastach Polski i Francji.

Współpracuje z Inowrocławskim Towarzystwem Muzycznym ” Pro Arte” i działającą przy nim Orkiestrą Symfoniczną, oraz kwartetem smyczkowym.
Agata Kopycińska-Karbowniczek : skrzypce

Małgorzata Kopycińska : skrzypce – ukończyła studia w 1985 roku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli profesora Romana Sucheckiego.

Już na studiach została muzykiem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. Wraz z orkiestrą występowała w kraju i za granicą; w Szkocji, we Francji, w Hiszpanii, w Niemczech i na Cyprze.

Grała pod batutą najznakomitszych dyrygentów takich jak Kazimierz Kord, Antonii Wit, Krzysztof Penderecki oraz przy boku solistów: Krzysztofa Jakowicza, Konstantego Andrzeja Kulki, Janusza Olejniczaka i innych. Od ponad 10 lat Małgorzata Kopycińska gra również w inowrocławskim kwartecie i orkiestrze symfonicznej PRO-ARTE.

Oprócz repertuaru muzyki klasycznej zagrała wiele koncertów z muzyką rozrywkową. Występowała u boku Grzegorza Turnaua, Ireny Santor, zespołu Raz Dwa Trzy, Anny Marii Jopek, Zbigniewa Wodeckiego, Justyny Steczkowskiej, Kasi Nosowskiej, zespołu Zakopower i innych.  Nagrała płyty z muzyką poważną i płytę z Grzegorzem Turnauem pt. „11:11”.

Maciej Młóciński – kontrabas – absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu prof. P. Kurzawy (dyplom z wyróżnieniem w 2004 r.). Jednocześnie jego pasją jest granie na gitarze basowej, której możliwości odnajduje w różnych stylach i gatunkach muzycznych.
Jest współzałożycielem zespołu „Tango Cancion”, ponadto występuje w licznych składach muzycznych – jazzowych, popowych, bluesowych, folkowych, również jako muzyk sesyjny.
Szczególnie ceni sobie spuściznę muzyczną terenu na którym mieszka i tworzy, dlatego współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”, z którym niedawno odbył trasę koncertową po USA.
Jego muzyczne zainteresowania i umiejętności pozwalają mu z powodzeniem grać na gitarze oraz fortepianie, na którym naukę w szkole muzycznej podjął w wieku 7 lat i kontynuował ją aż do 15 roku życia. Jednak miłość do niskich brzmień i chęć poznania nowych, kolejnych instrumentów skłoniła go do nauki gry na kontrabasie i gitarze basowej.
Na obu tych instrumentach realizuje się pracując w „Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku, z którą nagrał wiele płyt, m.in. z Richardem Galliano. Ponadto współpracuje z orkiestrami w Bydgoszczy, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Operą na Zamku w Szczecinie oraz teatrami- Polskim w Bydgoszczy i im. Horzycy w Toruniu.
Posiada umiejętności aranżacyjne, które wykorzystuje przy różnych projektach. Wiedza na temat możliwości instrumentów smyczkowych, bardzo dobra znajomość harmonii muzycznej oraz zmysł improwizacyjny pozwalają mu na aranżowanie muzyki na różne składy instrumentacyjne (kwartet smyczkowy, kwintet fortepianowy, trio jazzowe oraz wiele innych). Już w 1998 r. dokonał opracowania muzyki do spektaklu, wystawianego w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.
Gościł na wielu scenach polskich, występował w licznych krajach Europy (m.in. Litwa, Finlandia, Turcja, Hiszpania, Rosja) oraz Stanach Zjednoczonych.

 

Rafał Tworek – pianista, kompozytor, aranżer
Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego, które ukończył z wyróżnieniem.
Umiejętności pianistyczne doskonalił na kursach mistrzowskich u profesorów takich jak Lee Kum Sing, Ewa Pobłocka, Jerzy Sulikowski, Desire N’Kaoua i Andrzej Jasiński. Obecnie jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Na gruncie muzyki klasycznej i filmowej współpracował z orkiestrami Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Gorzowskiej i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
Na polu muzyki jazzowej współpracował z Ewą Urygą, Karen Edwars, Januszem Szromem, Anną Serafińską, Olgą Bończyk i El Jazz Big Bandem.
Ważniejsze występy:
• Koncert finalistów II Międzynarodowego konkursu kompozytorskiego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy – 21.10.2008r
• Tango argentyńskie symfonicznie – Filharmonia Pomorska, 13.02.2011r.
• Koncert Kompozytorski Musica Nova. Dwór Artusa w Toruniu, 15.11.2011 r.
• I i II Festiwal Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka – 12-13.05.2013r / 10.05.2014 r
• Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie – Filharmonia Pomorska, 28.11.2014r.
• „W hołdzie Edwardowi Czernemu” – Elblądzka Orkiestra Kameralna, 11.01.2015r
• Jazzowa Akademia Kultury – Toruń, Dom Muz, 24.01.2015r.
• Bydgoski Festiwal „Muzyka w Kościele Zbawiciela” – Rafał Tworek Quintet, 7.06.2015
• XIII International Bydgoszcz Jazz Festiwal – Teatr Polski, 2015.11.01
• Duke Ellington Sacred Concert – Filharmonia Pomorska, 2015.11.10
Współtwórca zespołu Tango Cancion wykonującego muzykę argentyńską, który zrealizował swój projekt również z Capellą Bydgostiensis.
W 2011 roku brał udział w nagraniu Płyty Musica Nova Pomorza i Kujaw wykonując Inside Sławomira Opalińskiego na fortepian i elektronikę.
Swoje zainteresowania muzyczne skierował w ostatnim czasie w kierunku fortepianu preparowanego i amplifikowanego. Autorskie kompozycje wykorzystujące tak zmodyfikowane brzmienie instrumentu znajdą się na płycie nagrywanej własnie w Trio Jazzowym, która ściśle wiąże się z pisaną w tym czasie pracą doktorską.
W kontekście muzyki religijnej jest twórcą projektu Rafał Tworek Quintet, który ujmuje motywy muzyki sakralnej w świecie improwizacji jazzowej. Pierwsza płyta tego zespołu nagrywana będzie w kwietniu 2016 roku i znajdą się na niej pieśni ewangelickie w autorskich aranżacjach.

Wojciech Szachnowski – perkusja – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – Wydział Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: prowadzenie zespołów jazz’owych, w klasie perkusji dr hab. Piotra Biskupskiego.

Jako perkusista swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych od jazz’u po przez rock, pop, blues, hip-hop, disco, latino, czy gospel.

Zapraszany do wielu projektów z zakresu muzyki klasycznej oraz operetkowej. Prowadzi także działalność pedagogiczną w swoim rodzinnym mieście Bydgoszczy. Współpracował z wieloma zespołami muzyki rozrywkowej w całej Polsce i nie tylko m.in. Tortilla, Loka, Jazz Big Band 75’, Marakesh i przyjaciele, Orkiestra Circus Probst, B.O.K., Piotr Dąbrowski Trio i wiele innych. Przygodę z perkusją rozpoczął dość późno, bo dopiero gdy miał 16 lat ale od dziecka wiedział, że kocha ten instrument. Miłością do perkusji zaraził go w dzieciństwie jego ojciec – Mirosław Szachnowski, który gra na perkusji i akordeonie. Muzyka to jego pasja, bez której nie wyobraża sobie życia.

Rafał Chmiel – akordeonista

Szczegóły

Data:
17/04/2000
Godzina:
17:00
Koszt:
65pln

Miejsce wydarzenia

Inowrocław Teatr Miejski
Plac Klasztorny 2
Inowrocław,

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Telefon:
+48 602 524 964