bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Stanisława Celińska z zespołem

04/11/2016 godz: 19:00

80pln – 100pln

Stanisława Celińska z zespołem.

„Atramentowa”

STANISŁAWA CELIŃSKA

ATRAMENTOWA…

 

„Atramentowa…” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

 

A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowo warto podkreślić, że występ ten odbył się dokładnie w 40 rocznicę debiutu piosenkarskiego aktorki na VII KFPP Opole 1969 z utworem „Ptakom podobni” (muzyka Roman Orłow i słowa Włodzimierz Ścisłowski). Wówczas przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut.

Po występie z „Atramentową Rumbą” okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą.. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.

 

Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

 

Artystce na płycie towarzyszą wybitni muzycy oraz artyści z Ukrainy. Ciekawym akcentem jest wykonanie przez Stanisławę Celińską znanego przeboju zespołu Hey „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” wraz z jej autorką – Katarzyną Nosowską przygotowanego w nowej zaskakującej aranżacji. Ponadto Artystka śpiewa wraz z Muńkiem Staszczykiem przejmującą piosenkę, którą Muniek napisał specjalnie dla niej.

 

Album AtramentowaStanisławy Celińskiej ,w czerwcu 2015 r. osiągnął status Złotej Płyty a po paru kolejnych tygodniach Platynowej.

W październiku 2015 r. ukazała się  płyta Atramentowa…Suplement z 9 premierowymi nagraniami..

 

„Atramentowa… Suplement” zawiera niezwykle klimatyczne utwory, zmysłowo – jak zawsze – zaśpiewane przez niepowtarzalną Artystkę. Muzykę do tekstów Doroty Czupkiewicz oraz samej Stanisławy Celińskiej skomponował i zaaranżował producent płyty Maciej Muraszko.

 

Na płycie znalazły się ponadto dwa wspaniałe covery: nowa odsłona jednego z najbardziej znanych utworów z repertuary Czesława Niemena – „Pod papugami” oraz przebój lat 60-tych – „Manha De Carnaval” (niezapomniany temat z musicalu „Czarny Orfeusz”), do którego polskie słowa napisała Stanisława Celińska.

 

W lutym 2016 r. odbyła się kolejna edycja Gali Bestsellery Empiku to nagrody dla najpopularniejszych płyt, książek, filmów, gier oraz czasopism minionego roku. Ranking najlepszych tytułów przygotowywany jest na podstawie wyborów kilkudziesięciu milionów osób, które dokonują zakupów w salonach w całym kraju oraz sklepie internetowym empik.com – każdy zakup to głos w tym największym plebiscycie kulturalnym w Polsce. Na tegorocznej gali, która transmitowana była w TVP płyta Atramentowa znalazła się na pierwszym miejscu , a Stanisława Celińska odebrała statuetkę za najlepiej sprzedaną płytę polską 2015 roku

 

Stanisława Celińska – Atramentowa

 1. Czerń i biel

sł. Wojciech Młynarski, muz. Maciej Muraszko

 1. Czy o kimś ktoś

sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko

 1. Atramentowa rumba

sł. Marcin Sosnowski, muz. Maciej Muraszko

 1. Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan (feat. Katarzyna Nosowska)

sł. Katarzyna Nosowska, muz. Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Zabrocki

 1. Drzwi odemknij

sł. Wojciech Młynarski, muz. Maciej Muraszko, Anna Liv

 1. Moje życie, twoje życie

sł. Wojciech Młynarski, muz. Francis Blanche,

 1. Obfitość

sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko

 1. Jego portret

sł. Jonasz Kofta, muz. Włodzimierz Nahorny

 1. I znowu on

sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko

 1. Nie strasz

sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko

 1. Smuteczku mój

sł. Wojciech Młynarski, muz. Maciej Muraszko

 1. Szeptem do mnie mów

sł. Jacek Korczakowski, muz. Jerzy Abratowski

 1. Wielka słota (feat. Muniek Staszczyk)

sł. Muniek Staszczyk, muz. Maciej Muraszko

 1. Wakacje z deszczem

sł. Kazimierz Szemioth, muz. Hanna Skalska

Bonus:

 1. Pieśń cygańska

sł. Papusza, tłum. Jerzy Ficowski, muz. Jerzy Tyszkowski,

 

Muzycy skład z płyty :

Wojtek Olszewski – fortepian

Kuba Frydrych – gitary, mandolina, gitara basowa

Grzegorz Kopala – gitara

Krzysztof Samela – kontrabas

Andrzej Laskowski – kontrabas

Tomasz Lisiecki – wiolonczela

Marian Lomaga – skrzypce

Igor Lomaga – cymbały

Krzysztof Lityński – flugelhorn

STANISŁAWA CELIŃSKA

 

Stanisława Celińska jest przede wszystkim znana, jako znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Ale jest również wspaniałą piosenkarką, która wykonując „Atramentową rumbę” czy też utwory z albumu „Nowa Warszawa” zaskakuje i ujmuje swoim przejmującym głosem.

 

Warszawianka, silnie związana właśnie ze stołeczną Pragą jak nikt potrafi wprowadzić w klimat, nastrój i pociągnąć słuchacza w swoją opowieść.

Jak mówi w filmie „Nowa Warszawa” marzyła o scenie teatralnej, by znaleźć się w kolorowym świecie i jednocześnie mieć bezpośredni kontakt z publicznością.

 

W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Przez jeden sezon (1990/91) występowała też w Teatrze Nowym w Poznaniu. Obecnie pracuje na deskach Teatru Nowego w Warszawie.

Udało jej się zaliczyć jeden z najbardziej spektakularnych debiutów w historii kina, u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). W dekadzie lat 70-tych była jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina. Grała w filmach m.in.: Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza. Za tragikomiczną rolę Izy Gęsiareczki, jednej z byłych ukochanych głównego bohatera w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra otrzymała nagrodę na FPFF w Gdyni (1994).  Udział w komediach: „Złote runo” Janusza Kondratiuka (1996) i „Fuks” Macieja Dutkiewicza (1999) przyniósł jej nominację do Orła. Statuetkę Polskiej Nagrody Filmowej, jak również nagrodę na FF w Szanghaju otrzymała w 2001 roku za rolę w komedii „Pieniądze to nie wszystko” Juliusza Machulskiego. Jedną z jej ostatnich kreacji filmowych była wyróżniona kolejną nominacją do Orła rola w „Południe – Północ” (2006) Łukasza Karwowskiego

W 1986 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1995 roku – uhonorowano ją nagrodą „Prometeusza” za ogół twórczości estradowej, w 2001 – nagrodą Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor” za kreacje radiowe, a w 2002 otrzymała statuetkę Feliksa Warszawskiego oraz nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę w „Oczyszczonych” Sarah Kane w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

Wybitną twórczość komediową Celińskiej doceniono na VIII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, przyznając jej statuetkę Melonika w 2007 roku.

 

WYBRANA DYSKOGRAFIA

2002

„Ptakom podobni” – Złota Kolekcja

2009

Atramentowa rumba” – utwór napisany specjalnie dla Stanisławy Celińskiej z którym wystąpiła w Koncercie Premier 46. KFPP Opole 2009 (muzyka Maciej Muraszko, słowa Marcin Sosnowski) – 40 lat wcześniej Artystka zadebiutowała jako piosenkarka na VII KFPP Opole 1969 utworem z muzyką Romana Orłowa i słowami Włodzimierza Ścisłowskiego

2010

Uciekaj moje serce” – Artystka wzięła udział w nagraniu specjalnego albumu „Cudowny Świat” dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religii

2012

Nowa Warszawa” – album z utworami o Warszawie nagrany wspólnie z pianistą Bartłomiejem Wąsikiem i The Royal String Quartet

2015

Atramentowa …” – na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej; niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski; ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha

 

Szczegóły

Data:
04/11/2016
Godzina:
19:00
Koszt:
80pln – 100pln

Miejsce wydarzenia

Inowrocław Teatr Miejski
Plac Klasztorny 2
Inowrocław,

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Phone
+48 602 524 964