bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śladami Dalidy, Muzyczna podróż Nicola Palladini

26/11/2017 godz: 18:00 - 19:30

40zł

AMORE to po włosku MIŁOŚĆ.

To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. 

Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości.

Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60. – Dalidy, Elvisa Presley’a, The Beatles, czy Roberty Flack.

Bohater, będący w związku ze słynną piosenkarką Dalidą, słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo – czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka -stawia pytania o to, czym byłby świat, gdyby nie miłość. 

„d:Amore”  to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To także historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji.

Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej, rewolucji seksualnej, a nawet strajków ’68. 

Tłem są wideoprojekcje, które tak niesamowicie sprawdziły się przy poprzedniej produkcji Palladiniego, „Ciao Ciao Bambina”.

 

Nicola Palladini

Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio, u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.

Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu „The Rocky Horror Show” w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: „Welcome to the Machine” – The Pink Floyd Rock Show w roli Frank the Producer, „Alicja w Krainie Czarów” w roli Szalonego Kapelusznika, „Across the Universe„, „Marcelino, chleb i wino„, „Grease” oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu „Maria z Nazaretu„.

W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu „CABARET„, w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu „Kiss Me, Kate„, również kreując głównego bohatera- Fred’a Grahama/Petruchio.

W 2013 roku Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ”Skrzypka na dachu” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla, na deskach Teatru Małego w Tychach. W tym samym 2013r. wyreżyserował spektakl muzyczny „Ciao Ciao Bambina”, w którym z ogromnym sukcesem – ponad 120 spektakli od premiery w listopadzie 2013 – wykreował postać Marino Mariniego. Od października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda, w inscenizacji słynnego musicalu „Jesus Christ Superstar„.

Pracował również nad musicalową wersją „Snu Nocy Letniej” Szekspira, gdzie wcielił się w role Oberona i Tezeusza.

W listopadzie 2015 miała miejsce premiera kolejnej jego produkcji- „d:Amore”

 

Zapraszam,  26.11.2017 rok g. 18.00, niedziela

 

Krzysztof Pałasz

tel. +48 602-524-964

Szczegóły

Data:
26/11/2017
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
40zł

Miejsce wydarzenia

Inowrocław Teatr Miejski
Plac Klasztorny 2
Inowrocław,

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Telefon:
+48 602 524 964