bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lubomski Mariusz

14/05/2016 godz: 18:00

25pln

Mariusz Lubomski (ur. 1962) – polski plastyk i muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej.

Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającym z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weila-Brechta i Toma Waitsa.

Zadebiutował na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie razem z zespołem „I z Poznania i z Torunia” w 1982. Zespół stał się znany dzięki piosence „Impreza w klubie harcerza”. Od tej pory występował w wielu klubach studenckich w całej Polsce. W 1985 grupa wygrała pierwszą PaKĘ w Krakowie piosenką Rafała Bryndala „Indianie i kowboje”.

Początkowe fascynacje Mariusza Lubomskiego to twórczość Toma Waitsa. W roku 1987 zaistniał solo i zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Później zaśpiewał w opolskim Kabaretonie własna wersję „Undergroundu” (ze słowami Sławomira Wolskiego).

W 1988 Lubomski miał swój recital na PPA. Od tamtego czasu nagrał kilka płyt i programów telewizyjnych. Na XVIII Przeglądzie zaprezentował recital „Lubomski – Conte’m”.

Szczegóły

Data:
14/05/2016
Godzina:
18:00
Koszt:
25pln

Miejsce wydarzenia

Inowrocław Teatr Miejski
Plac Klasztorny 2
Inowrocław,

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Telefon:
+48 602 524 964