bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXV Inowrocławski Koncert Noworoczny – Inowrocław

06/01/2020 godz: 18:00 - 19:30

Koncert zewnętrzny: zapraszamy.

ArtWit zaprasza:

XXV Inowrocławski Koncert Noworoczny

W koncercie musicalowym wystąpią:

 

Edyta Krzemień,

Damian Aleksander,

Inowrocławska Orkiestra Symfoniczna,

 

oraz dyr. Sławomir Chrzanowski

 

EDYTA KRZEMIEŃ

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno – Aktorski Uniwersytetu Muzycznego im.
F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” (CD) w Teatrze
Muzycznym Roma. Kilka lat później zagrała Christine ponownie na deskach Opery i Filharmonii
Podlaskiej w Białymstoku. Oprócz tego wcieliła się w postać Fantyny w musicalu „Les
Miserables” (złota płyta) w TM Roma, Joanny w thrillerze „Sweeney Todd” w Teatrze Rozrywki w
Chorzowie, Kali w musicalu „Tarzan” w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Emmy w „Jekyll i
Hyde” (CD) w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Siostry Marii Robert w „Zakonnicy w przebraniu” w
Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Molly w musicalu „Ghost” w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej
w Gdyni, oraz zagrała w monodramie muzycznym „Opowieści Zimowe” (CD) w Teatrze Muzycznym
w Poznaniu. W Teatrze Muzycznym w Łodzi wciela się w role Ellen w musicalu „Miss Saigon”.
Śpiewa w widowisku musicalowym Teatru Roma „Ale Musicale” wykonując główne partie z
takich musucali jak: „Mała Syrenka”, „Love Never Dies”, „Jekyll i Hyde”, „Les Miserables”,
„Koty”, „Aladyn” , „Upiór w Operze”. W musicalu „Piloci” w Teatrze Roma wcieliła się w rolę Niny
(złota płyta).
Koncertuje w Filharmoniach w całej Polsce repertuarem musicalowym a także filmowym
(muzyka m.in. Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Krzesimira Dębskiego, Zbigniewa Preisnera a
także Hanza Zimmera czy Jamesa Hornera).
Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, nagrała utwory na płytę „W poszukiwaniu dróg.
Nowe i stare kolędy” (platynowa płyta). Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła w megaron
Concert Hall w Atenach a takżę na festiwalu „Klara Music Festival” w Brukseli oraz „Haifa Film
Festival” wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Zaśpiewała w spektaklu Z.Preisnera
i E.Lipskiej „2016 Dokąd?” w NFM we Wrocławiu (DVD). Zaśpiewała na 29. Gali wręczenia Europejskich
Nagród Filmowych.
W 2015 roku dostała się do bazy wokalistów „Cirque du Soleil”.
Dubbinguje, jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszej bajce Walta Disneya
„Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Współpracuje z SDI Media w zespole dubbingowym,
w charakterze wokalistki w takich filmach jak m.in. „Aladyn”, „Ralph Demolka w internecie”,
„Mary Poppins”, „Kraina Lodu: Przygody Olafa”, „Piękna i Bestia”, „Kopciuszek”, „Kubuś Puchatek
i Przyjaciele”.
Jest wykładowcą na specjalności: musical, w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Od lat szkoli swój głos i zamiłowania do różnych gatunków muzycznych podczas warsztatów
wokalnych „European Vocal Camp” pod okiem mistrzów takich jak Andres Martorell, Magdalena
Navarrete, Monique Thomas, Richard Halton czy Irene Shams. Uczestniczyła w zajęciach z
m.in. Musical Theatre, World Music, Flamenco, Jazz, czy Afro – Cuban Harmonies.

Damian Aleksander

Aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser.

Wykładowca akademicki. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na wydziele wokalno-aktorskim. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu braci Moe, Koty, Les Miserables czy Upiór w operze, w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje min. z takimi instytucjami, jak: Teatr Muzyczny w Poznaniu (główna rola w Jekyll&Hyde, Nine i Fester w Rodzinie Addamsów), Teatr Syrena (Fester w Rodzinie Addamsów, Dan w Next to Normal, Denis w Rock of Ages) Wziął udział w blisko 100 koncertach musicalowych granych z towarzyszeniem polskich filharmonii pod batutą dyrektora Filharmonii Zabrzańskiej S. Chrzanowskiego. Można go zobaczyć w rodzimych serialach (m.in. Zostać Miss, Kryminalni, Hotel 52, Klan, Barwy szczęścia itd.), a także w filmie Toilet out of Order M. Bilskiego. Ponadto zrealizował polską wersję serialu popularno-naukowego Test Case wraz z Discovery Channel. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella. Był felietonistą w magazynach Live and Travel i Łodź U Fly?. Autor „Lapidariow podrożnych” tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży po Indiach i Nepalu. Razem z Magdaleną Miśką-Jackowską na antenie RMF Classic współtworzył przez dwa sezony program o tematyce musicalowej ” Z musicalem pod rękę”. Od 2012 r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu Korczak Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. Tam też pojawił się w rolach Upiora z opery oraz Lejzora Wolfa w musicalach Upior w operze A. Lloyda Webbera i Skrzypek na dachu J. Bocka. W sezonie artystycznym 2016-2017 wystąpił i wyreżyserował dwie produkcje: organizowaną przez OiFP Galę Sylwestrową jak i świąteczny Koncert Kolęd i Pastorałek „Bóg się rodzi” w Kościele Katedralnym św. Michała Archanioła w Łomży ( reżyseria tv). Jest inicjatorem i realizatorem widowiska muzycznego „Tribute to Musical” którego zapis audio ukazał się na płycie w tym roku. Obecnie gra jedną z głównych ról w najnowszej produkcji OiFP „Doktor Żywago” jako mecenas Komarowski.

 

SŁAWOMIR CHRZANOWSKI

dyrygent

         Urodził się w Rybniku na Śląsku. Studia muzyczne odbył w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 1986 roku ukończył Teorię Muzyki, a w 1989 Dyrygenturę Symfoniczną w klasie prof. Karola Stryi. Już podczas studiów rozpoczął współpracę z uczelnianym Zespołem Muzyki XX wieku, z którym dokonał kilku światowych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych.

W latach 1985-1990 prowadził orkiestry- kameralną i symfoniczną Państwowego Liceum Muzycznego w Katowicach. Wraz z tymi zespołami uczestniczył w międzynarodowych festiwalach muzycznych ( Festiwal Orkiestr Kameralnych w Ahrensburgu – Niemcy, ”Musica senza frontiere” w Bolonii-Włochy),występował także w Berlinie na specjalnym koncercie z okazji 50 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W 1987 roku brał udział w Międzynarodowym Kursie dla Młodych Dyrygentów w Weimarze (u prof. Kurta Sanderlinga),gdzie prowadził koncert finałowy. W 1991 roku uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Trento.

W 1990 roku w wyniku konkursu objął stanowisko Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej, którą prowadzi do dziś. Razem z tą orkiestrą dał ponad 2800 koncertów na różnych estradach w kraju i za granicą.

Dyrygował na festiwalach ( „Gaude Mater” w Częstochowie, ”Viva il canto”  w Cieszynie, ”Zabrzański Festiwal Muzyki”, Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, „Silesia-Pradziad” w Kędzierzynie, Trnawska Wiosna Muzyczna w Trnawie,”Chopin Festival” w Gaming (Austria) „Pro Baltica” w Toruniu, Jana Kiepury w Krynicy, Festiwal w Łańcucie, Żartu Muzycznego w Nowym Sączu i in.)Wielokrotnie dyrygował imprezami cyklicznymi-„Nieszpory ludźmierskie”,  ”Koncert trzech polskich tenorów”. Ponad 90 razy prowadził koncerty-również wielkie imprezy charytatywne -z udziałem największego polskiego tenora Wiesława Ochmana. Dokonał kilkunastu nagrań CD, a także rejestracji archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Ze swoją orkiestrą występował za granicą – w Rosji, Niemczech, Czechach, Austrii, Ukrainie, Słowacji, Rumunii i Japonii.

W latach 1991-1995 był Dyrektorem Artystycznym Filharmonii w Rybniku.

Dyrygował ponad 70 orkiestrami na świecie, w tym wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi,

z którymi nadal prowadzi stałą współpracę, a także NOSPR w Katowicach i Radiową Orkiestrą Symfoniczną w Krakowie. Regularnie występuje z orkiestrami czeskimi- Filharmonii Ostrawskiej, Morawskiej w Ołomuńcu oraz Karlovych Varów, a także zespołami operowymi w Krakowie, Bytomiu, Gdańsku, Białymstoku, Łodzi  i Lwowie. Współpracuje z teatrami muzycznymi, w 2006 r. przygotował premierę „Wesołej wdówki” Lehara w Warszawie, zaś w roku 2019”Kandyda” Bernsteina w Krakowie.

Podczas swoich koncertów dokonał wielu światowych prawykonań utworów, m.in. Bogusława Schaeffera, Romualda Twardowskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Gheorge Zamphira i in.

Kilkakrotnie gościł w USA, gdzie obok koncertów prowadził także wykłady otwarte dla studentów z zakresu historii muzyki polskiej, oraz zajęcia w mistrzowskiej klasie dyrygentury.(Northwestern University Chicago i Mary Washington College Fredericksburg) Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra we Fredericksburgu(USA). W 2002 wystąpił w słynnych salach koncertowych Ameryki –  Carnegie Hall w Nowym Jorku z koncertem muzyki polskiej, oraz Orchestra Hall  w Chicago – z koncertem Trzech Polskich Tenorów inaugurującym nowy sezon koncertowy Paderewski Symphony Orchestra. Od roku  2004 stale współpracuje ze  słynną orkiestrą Chicago Philharmonic, zaś w roku 2005 zadebiutował  w Chinach prowadząc Wuhan Symphony Orchestra. Jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Od 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Ave Maria” w Czeladzi.

Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień- m.in.- Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji, Złotej Odznaki- Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagrody Prezydenta RP za długoletnią służbę, ”Gloria Artis”,  Nagrody Kulturalnej Prezydenta Zabrza, Lider z powołania- Nagroda magazynu Why Story.

Zapraszam.

 

Rezerwacja i sprzedaż biletów:

Krzysztof Piotr Pałasz – fotograf

tel. +48 602-524-964

Inowrocław

ul. Królowej Jadwigi 2

Szczegóły

Data:
06/01/2020
Godzina:
18:00 - 19:30

Miejsce wydarzenia

Inowrocław Teatr Miejski
Plac Klasztorny 2
Inowrocław,

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Phone
+48 602 524 964