bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert: Łobaszewska Grażyna oraz zespół „AJAGORE”

04/03/2017 godz: 00:00

 

Koncert odwołany, szczegółowe informacje pod numerem: organizator 514 223 101


 

Niestety. Nie mogę zaprosić na jubileuszowy koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem AJAGORE.
W repertuarze miały być hity takie jak: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś” etc.

Nie zabrzmią także nowe piosenki z ostatniej płyty „Przepływamy”.

Zabraknie również sztandarowych piosenek Czesława Niemena, które znalazły się na płycie „Dziwny jest…”. Poświęconej pamięci Mistrza: „Jednego serca”, „Płonąca stodoła”, „Dziwny jest ten świat” oraz zupełnie nowych kompozycji, które pojawią się na najnowszym, jubileuszowym albumie pod tytułem „Sklejam Się”.
Koncert ten to wyjątkowe piosenki, a wszystko to w arcyciekawych aranżacjach energetycznego zespołu AJAGORE w składzie:
– Grażyna Łobaszewska – śpiew
– Sławomir Kornas – bas, śpiew
– Maciej Kortas – gitary
– Michał Szczeblewski – perkusja

 

  • Nowy album Grażyny Łobaszewskiej
 „Sklejam się” to tytuł nadchodzącego albumu Grażyny Łobaszewskiej, którego premiera nastąpi 13 lutego. Jak wyjaśnia artystka to opowieść o zrastaniu tego, co w człowieku pęknięte.
 Materiał powstał we współpracy ze sprawdzonymi przez artystkę muzykami z grupy Ajagore. – Cały ten materiał napisany jest dla silnej kobiety, którą chyba jestem- mówiła artystka w rozmowie z radiową Jedynką. – W tym roku stuknęło 40 lat odkąd występuję na scenie, więc „Sklejam się” będzie jubileuszową płytą

Zestaw promuje nagranie tytułowe, które razem z teledyskiem można znaleźć na YouTube.

Stylistycznie to muzyka dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, od pop, poprzez soul aż do rocka.

Grażyna Łobaszewska„Sklejam się”, oto tracklista płyty:

„Sklejam się”

„Filozof”

„Pomost”

„Anglia wita”

„Para-finał”

„Pełnia szczęść”

„Rzym płonie”

„Kurkuma”

„Ole gondola”

„Szpilki”

„Pełnoletni”

Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o artystce w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później Grażyna Łobaszewska przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej drugim domem. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Krytycy bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

 

TOUR 2017  – Koncert promujący nową płytę Grażyny Łobaszewskiej z zespołem  Ajagore

 

Grażyna Łobaszewska, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek powraca z nową, jubileuszową płytą! Zupełnie nowe, zaskakujące brzmienie, energetyczne aranżacje zespołu Ajagore. Wspaniałe, dojrzałe teksty Justyny Holm, Jana Wołka, Andrzeja Poniedzielskiego, Piotra Bukartyka. Koneserów, melomanów nie może zabraknąć na jednym z koncertów promujących to arcyciekawe wydawnictwo. Przeżyj wspólnie z Grażyną jej 40-lecia pracy artystycznej!

Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki. Tutaj ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej „drugim domem”. Od tego momentu kariera wokalistki potoczyła się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”.

Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday.

Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.

Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem, Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i centrali w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracowała z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.

2 grudnia 2012 podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Najnowszy album Grażyny Łobaszewskiej „Sklejam Się”, promowany piosenką tytułową, to efekt współpracy z muzykami zespołu Ajagore i wieloma wybitnymi autorami tekstów. Stylistycznie to wciąż muzyka dla ludzi wrażliwych i z wyrobionym gustem, od pop, poprzez soul aż do rocka. Nie trzeba chyba dodawać, że wokalnie „Sklejam Się” to najwyższy światowy poziom! Grażyna Łobaszewska wciąż nie ma sobie równych.

 

Po tygodniu od premiery płyty „Sklejam się” tytułowa piosenka trafiła na listę przebojów Trójki!!!!!

 

( Materiały nadesłane prze organizatora )

 

Krzysztof Pałasz

tel.  602-524-964

Szczegóły

Data:
04/03/2017
Godzina:
00:00

Miejsce wydarzenia

Inowrocław Teatr Miejski
Plac Klasztorny 2
Inowrocław,

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Telefon:
+48 602 524 964