bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

koncert L’Amore

06/03/2016 godz: 19:30

50PLN

2016-03-06_

Pierwszy koncert 17.00 – ostatnie bilety…. !!!

Dodatkowy koncert o godzinie 19.30

 

Część I :
W pierwszej części koncertu zabierzemy Państwa w magiczną podróż do krainy operetki. W programie koncertu znajdują się mi.in. arie i duety z operetek ,,Clivia”, „Baron cygański”, „Hrabina Maritza”, „Kraina uśmiechu”, „Księżniczka Czardasza” i wiele innych najpopularniejszych melodii operetkowych. Będą także ponadczasowe hity musicalowe – „Człowiek z LaManczy”, „Koty”, „West side story”, „Nędznicy”.
Część II: Tornera l’amore
W drugiej części koncertu znajdą się popisowe tenorowe piosenki neapolitańskie oraz znane utwory z gatunku włoskiej muzyki rozrywkowej.  Zabrzmią znane hity wykonawców takich jak Albano i Romina Power, Ricchi e Poveri i wiele innych…

Wykonawcy:

Romuald Spychalski – tenor
Tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w  „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech , Francji, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Na terenie Polski występował m.in w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmoniach w Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie,  Katowicach i Częstochowie. Brał udział w kursach mistrzowskich m.in. prowadzonym przez gwiazdę Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Gwendolyn Bradley. Wielokrotnie, na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego brał udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Występował z popularnymi śpiewakami polskiej sceny i estrady, m.in. Bogusławem Morką, Dariuszem Stachurą, Grażyną Brodzińską,  Joanną Cortes, znakomitymi dyrygentami Jerzym Salwarowskim, Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, Sławomirem Chrzanowskim,  Łukaszem Borowiczem. W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe  i musicalowe, pieśni neapolitańskie, a także utwory z gatunku muzyki rozrywkowej – m.in. Jana Kiepury, Andrea Bocellego,  Franka Sinatry, Josha Grobana…

Anna Spychalska – mezzosopran
wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i talentem aktorskim, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym.  Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. Szczególne miejsce w Jej dorobku artystycznym zajmują koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato” pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, koncert  inaugurujący XX Festiwal Straussowski w podkrakowskiej Wieliczce. Anna Spychalska ( dawniej Jurczyńska) jest także organizatorką i animatorką życia kulturalnego. Z wielkim powodzeniem organizuje  liczne koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej w Polsce. Na początku 2015 roku koncertowała wraz mężem, Romualdem Spychalskim w Kanadzie, w Toronto i Mississaudze. Sukcesem także okazały się organizowane przez agencję Anny Spychalskiej koncerty pod tytułem „Wielka Gala Trzech Tenorów”. Przy  współpracy znakomitych wokalistów oraz muzyków – instrumentalistów związanych z Łódzkim Teatrem Wielkim udało się wyprodukować widowisko muzyczne, które budzi niekłamaną euforię wśród widzów. Świadczą o tym reakcje publiczności w trakcji imprez a także recenzje i opisy odbytych już koncertów.

Anna Maria Adamiak – sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału wokalno – aktorskiego, specjalność – śpiew solowy, Akademii Świętokrzyskiej – wychowanie muzyczne, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie – podyplomowe mistrzowskie studia wokalne oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni – katedra kameralistyki.
Solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą (Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Irlandia, Ukraina Litwa).

 Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

W październiku 2013 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty, napisanej specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami. Jej sylwetka została ujęta w książce “Polscy śpiewacy” Jacka Chodorowskiego , “Bel canto w Krakowie” tego samego autora oraz „Korzenie i skrzydła” Grzegorza Sajóra.

Reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza.
Została uhonorowana odznaką “Przyjaciel Dziecka” przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Dyplomem “Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka” przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej – “Mimo Wszystko”.

Ponadto zajmuje się pedagogiką wokalną, od 5 lat prowadzi oparte na własnym programie – studio wokalne oraz jest asystentką Grażyny Barszczewskiej, w Wyższej Szkole Menadżerskie w Warszawie w przedmiocie kultura słowa – emisja głosu.

Mariusz Adam Ruta – tenor
Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. K. Bednarka. Kontynuował edukację muzyczną pod kierunkiem U. Reinemanna, O. Pasiecznik, T. Żylis-Gary czy K. Kałudowa. Uczestnik wielu kursów wokalnych w Polsce i za granicą. Laureat „Bursztynowej Struny” przyznawanej w ramach Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto Per Sempre” (Włocławek, 2012). Od 2011 roku jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. Na jego deskach wykreował m.in. takie role jak: Alfred z „Zemsty Nietoperza” J. Straussa, Motla Kamzoila w „Skrzypku na dachu” J. Bocka, Bernarda w musicalu „Zorro” Z. Krzywańskiego oraz Camilla de Rosillon w „Wesołej wdówce” F. Lehára. Artysta współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską.

Adam Wojtasik – saksofonista
W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Brał udział w licznych konkursach i przesłuchaniach. W 2009 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków na I Międzynarodowym Konkursie Saksofonowym w Łodzi.Swoje umiejętności doskonalił uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskich. Był członkiem Big Bandu  Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga wielokrotnie nagradzanego na krajowych i zagranicznych konkursach i festiwalach.

Szczegóły

Data:
06/03/2016
Godzina:
19:30
Koszt:
50PLN
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Inowrocław Teatr Miejski
Plac Klasztorny 2
Inowrocław,

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Telefon:
+48 602 524 964