bilety na koncerty i imprezy kulturalne

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Dziurka w eterycznym ciałku” spektakl teatralny

19/04/2017 godz: 19:30 - 21:00

45zł

Teatr Szparka to teatr niezależny, powstały z inicjatywy aktorki,                     producentki Pani Edyty Sirko.

Grupa Szparka występuje obecnie ze spektaklem Dziurka w eterycznym ciałku, na podstawie dramatu Wariat i zakonnica Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz jego utworów poetyckich w muzycznej aranżacji i interpretacji.

Widowisko osadzone jest w estetyce rewii i musicalu. Muzyka do przedstawienie jest wpełni autorstwa kompozytor Izabeli Szoszkiewicz. To zupełne novum w zakresie przedstawień Witkacowskich. Albowiem, nikt wcześniej nie ubrał utworów poetyckich autora w muzyke z iście West-endowskim rozmachem!

Przestawienie to teatralna impresja na temat groteskowej i perwersyjnej twórczości zakopiańskiego artysty, dramatopisarza i malarza. Ponadto, twórcy zainspirowani dziełami malarskimi Witkacego oraz jego „teatrem zastygłym na płótnie”, ożywiają na scenie demoniczne obrazy wyobraźni artysty, dzięki czemu widzowie wraz z bohaterami mogą przenieść się do świata szaleństwa i absurdu. Świata, w którym toczy się odwieczna walka między pożądaniem i cnotą, ciałem i duszą oraz rozumem i szaleństwem. Czy ktoś wygra? I kto naprawdę jest wariatem? Odpowiedzi poszukają aktorzy Teatru Szparka.

W przedstawieniu wystepują aktorzy znani szerszej publiczności przede wszytskim z produkcji filmowych i telewizyjnych:Ryszar RembiszewskI,znany m. in. z takich filmów jak Przekładaniec (reż. Andrzej Wajda), czy  Kac Wawa (reż. Łukasz Karwowski); totalizator Lotto (prezenter); Mateusz Młodzianowski Rajskie klimaty (reż. Jacek Sarnacki, Dżej Dżej (reż Maciej Pisarek); Michał Hołub G-Roy (reż. Tomasz Jan Brzyszko), Barwy szczęścia (reż. Natalia Koryncka-Gruz); Damian Jankowski (M JAK MIŁOŚĆ (reż.Ryszard Zatorski), KLAN (reż. Paweł Karpiński), Saniwoj Król, Pierwsza miłość (reż. Okił Khamidow)

Pozostała część obsady to cenieni aktorzy i aktorki teatralni odnoszący sukcesy w ogólnopolskich jak i europejskich konkursach teatralnych: Edyta Sirko, Port Royal (reż. Anna Dziedzic TEATR STUDYJNY) Paw Królowej (reż. Ewelina Łyszczek); Ewa Skalska, Zorro, (reż. Tomasz Dutkiewicza), Godspell (reż. Renata Gustawska),Bartosz Dermont, (Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie)

Czas trwania spektaklu: 90 minut,

 

Bilety w cenie 45 zł można kupić :

-w sklepie FORTE ul. Kr Jadwigi 2  tel.602-524-964

Zapraszam

Krzysztof Pałasz

tel. 602-524-964

 

Szczegóły

Data:
19/04/2017
Godzina:
19:30 - 21:00
Koszt:
45zł

Miejsce wydarzenia

Inowrocław Teatr Miejski
Plac Klasztorny 2
Inowrocław,

Organizator

Sprzedaż biletów: „Forte” Krzysztof Piotr Pałasz, Inowrocław, ul. Królowej Jadwigi 2
Telefon:
+48 602 524 964